SERWIS

Serwis i konserwacja:


Aby nie stracić gwarancji zakupionych urządzeń, należy dokonywać regularnych czynności serwisowych w zależności od częstotliwości używania, raz bądź dwa razy w roku. Pod czynnościami serwisowymi rozumieć należy: sprawdzenie szczelności instalacji, uzupełnienie czynnika chłodzącego, jeśli zachodzi taka potrzeba, oraz dokonanie gruntownego czyszczenia i konserwacji elementów mechanicznych.

Dlaczego warto serwisować klimatyzację?


  • Stopniowe gromadzenie się na filtrach różnego rodzaju zanieczyszczeń, bakterii oraz grzybów powoduje spadek wydajności pracy klimatyzatora, jednocześnie zużycie energii elektrycznej rośnie, co w efekcie skraca żywotność urządzenia.
  • Częste obladzanie się parownika przyczynia się do skraplania wody, powoduje to w konsekwencji niemożność uzyskania oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu.
  • Zanieczyszczenia gromadzące się na filtrze stanowią pożywkę dla drobnoustrojów i bakterii, które rozwijają się w klimatyzacji, a następnie wdmuchiwane są do pomieszczenia wraz ze schłodzonym, bądź ogrzanym powietrzem.
  • Do najbardziej niebezpiecznych należą bakterie Legionella powodujące poważne schorzenia płuc.

Stan czystości klimatyzatora powinien być sprawdzany regularnie ze względów zdrowotnych.

Częstotliwość serwisowania klimatyzacji:


Oczywiście przeglądu klimatyzacji możemy dokonać samodzielnie, przy czym należy wziąć pod uwagę, że w tym przypadku tracimy gwarancję urządzenia. Aby nie doprowadzić do utraty gwarancji, serwisu urządzeń należy dokonywać dwa razy w roku w porze jesienno-zimowej oraz zimowo-wiosennej za pośrednictwem profesjonalnej firmy świadczącej usługi w tym zakresie.

Nasz serwis klimatyzacji w Katowicach szybki kontakt
WASO KLIM
Łukasz Sobała

tel. kom.
+48 509 447 179

e-mail:
biuro@waso-klimatyzacja.pl


  • NASI PARTNERZY:
  • mitsubishi
  • lg
  • sinclair
Waso Klim © 2012 Chłodnictwo Wentylacja Klimatyzacja - serwis klimatyzacji, naprawa, odgrzybianie, zakładanie, montaż, czyszczenie, wymiana urządzeń.
Usługi na terenie miast: Katowice, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Zabrze, Gliwice, Piekary Śląskie.