zadowolona rodzina

Pompy ciepła Zabrze

Wygodne ogrzewanie oraz przyjemny chłód w cieplejsze dni. Takie idealne rozwiązania oferują nam pompy ciepła, które to instalujemy między innymi na terenie Zabrza. Ten efektywny środek magazynujący energię pozwala na ekonomiczne ogrzewanie domu. W okresie zimy owe pompy ciepła przenoszą ciepło zawarte w źródle ciepła, a więc na przykład w gruncie do ogrzewanego przez nie obiektu. Natomiast w okresie lata takie źródło staje się swoistą chłodnicą, ponieważ temperatura w gruncie utrzymuje się mniej więcej na poziomie 10 – 15° Celsjusza.

Tego typu chłodzenie odbywa się jednak już w całkiem osobnym układzie i to w dwóch kolejnych procesach. Występuje tutaj bowiem chłodzenie czynne i bierne. Tego typu urządzenia oferują więc ogromny komfort. Nie tylko bowiem nadają się do codziennego ogrzewania, ale również można je stosować na przykład w spiżarniach, gdzie zależy nam na niższej temperaturze otoczenia. Pompy ciepła coraz więc chętniej wybierane są przez klientów. Posiadają bowiem naprawdę sporo atutów. Poza oferowaniem ogrzewania powietrza i wody, a także możliwości chłodzenia, są one systemami ekologicznymi.

Pompy ciepła w Zabrzu – ekologiczne rozwiązanie

Oferowane przez nas pompy ciepła korzystnie wpływają na atmosferę. Podczas użytkowania nie są bowiem emitowane jakiekolwiek spaliny, w związku z czym nie generują one dodatkowych zanieczyszczeń. Co ważniejsze tego typu pompy ciepła są właściwie bezobsługowe. Nie musimy bowiem dokładać żadnego paliwa, a przy tym serwisowanie ich jest właściwie znikome. Stąd też atrakcyjność tego typu urządzeń. Choć na początku inwestycja jest większa, to jednak późniejsze znacznie niższe koszty eksploatacji to rekompensują.

Tak naprawdę pompy ciepła pozwalają całkowicie uniezależnić się między innymi od zewnętrznych dostawców energii. Ich zakup zwraca się już całkowicie w przeciągu kilkunastu, a czasami nawet kilku lat. Dlatego też warto rozważyć tego typu inwestycję. Jeśli potrzebują Państwo takiej pompy ciepła i mieszkają na terenie Zabrza, to zachęcamy do kontaktu z nami. Nie tylko oferujemy sprzęt najwyższej jakości, ale również zadbamy o prawidłową instalację. Wymaga ona sporego doświadczenia i wiedzy, a w naszej firmie zatrudniamy tylko i wyłącznie wyspecjalizowanych fachowców.

pompy ciepła montowane przez Waso Klim Zabrze
  • NASI PARTNERZY:
  • mitsubishi
  • lg
  • sinclair
Waso Klim © 2012 Chłodnictwo Wentylacja Klimatyzacja - serwis klimatyzacji, naprawa, odgrzybianie, zakładanie, montaż, czyszczenie, wymiana urządzeń.
Usługi na terenie miast: Katowice, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Zabrze, Gliwice, Piekary Śląskie.