Pompy ciepła

Zapotrzebowanie na paliwa kopalne niestety jest coraz większe, co niestety może się wiązać z coraz wyższymi cenami za nie. W pewnym momencie popyt może przewyższyć podaż, dlatego warto przygotować się i, jeżeli jest taka możliwość, należy poszukać ciekawej alternatywy w postaci pompy ciepła. W tym wszystkim może pomóc firma WASO KLIMA, która oferuje pełną gamę tego typu produktów od najlepszych światowych producentów. To nie tylko tani i łatwy sposób na uzyskanie przyjemnego ciepełka, ale również mało awaryjne urządzenie oraz jednocześnie jedno z najbezpieczniejszych źródeł grzewczych, jakie są obecnie oferowane na rynku. Zaangażowani i pomocni pracownicy firmy zrobią wszystko, żeby przygotować, a także doradzić w wyborze najlepszego typu pompy cieplnej, który najlepiej się nada dla Państwa budynków. Firma WASO KLIMA oferuje również profesjonalny montaż oraz serwis urządzeń grzewczych. Działa w bardzo wielu miastach, takich jak Katowice, Będzin, Częstochowa, Kraków, Wrocław, Łódź czy Opole.

Pompa ciepła: ekologiczne rozwiązanie w Twoim domu!

Rodzaje oferty

Montaż

Firma WASO KLIMA oferuje również bardzo atrakcyjną ofertę transportu oraz zamontowania urządzenia w dowolnym pomieszczeniu wybranym przez klienta. Dokona tego profesjonalny zespół pracowników, który jest jednym z najlepszych na rynku. Gdyby klient miał takie życzenie, istnieje możliwość demontażu starego urządzenia grzewczego.

Szczegóły >

Serwis

Warto również pamiętać o usłudze serwisowej na urządzenia typu pompy ciepła. Regularne przeprowadzanie przeglądu pozwala na odpowiednie wyregulowanie pracy, wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych elementów oraz wymianę lub naprawę szwankujący podzespołów. Pozwoli to na długą, a także sprawną eksploatację przez kilka lat.

Szczegóły >

popmy (13)

Pompy cieplne dla różnego rodzaju obiektów

Jedną z istotnych kwestii jest wybór odpowiedniej pompy cieplnej, która typem i mocą będzie odpowiadać zapotrzebowaniom klienta. Na całe szczęście nie muszą Państwo być ekspertami w tej dziedzinie. Profesjonalna kadra firmy WASO KLIMA przeprowadzi odpowiedni wywiad oraz doradzi, który typ pompy będzie się najbardziej nadawał. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że kupili najlepsze i najnowocześniejsze urządzenie, które będzie umiało sprostać wszystkim postawionym wymaganiom. Firma WASO KLIMA gwarantuje ekologiczność tego rozwiązania oraz niskie koszty pracy pomp cieplnych.

Zalety pompy cieplnej

Urządzenia te są bardzo atrakcyjne pod względem finansowym i nie wymagają dodatkowych kominów spalinowych ani przyłącza gazowego czy zbiornika na olej opałowy. Unikamy wtedy takich kosztów przy ogrzewaniu jak dodatkowa opłata za wykorzystanie gazu, oleju czy energii elektrycznej. To jeden z najbardziej efektywnych, a także ekologicznych sposobów na ciepło w domu i podgrzanie wody. Pompa cieplna wykorzystuje energię ze słońca i jest to nieograniczone źródło energii, które działa skutecznie niezależnie od pory roku. Mimo sporych wydatków, które trzeba ponieść na początku instalacji, cała inwestycja bardzo się opłaci ze względu na niskie koszty jej utrzymania. To naprawdę dobry i ekologiczny sposób na uzyskanie energii.

Pompy ciepła gruntowe

Pompy ciepła gruntowe to gwarancja obniżenia zużycia energii na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody nawet o 80%. Ciepło geotermalne zapewnia energia słoneczna zgromadzona w gruncie, wodach gruntowych oraz powierzchniach zbiorników wodnych. W okresie letnim może również pełnić funkcję chłodzącą.

Szczegóły >

Pompy ciepła do CWU

Pompy ciepła do CWU są świetnym sposobem na skorzystanie z powietrza do ogrzania i schłodzenia budynku. Jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne bez wykorzystania sond pionowych oraz kolektora gruntowego. Jest to idealna alternatywa dla małych działek, które nie mogą skorzystać z pomp cieplnych gruntowych.

Szczegóły >

Pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze-woda zapewniają kompletne ogrzewanie budynku oraz podgrzewanie wody. Wymaga tylko 1kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW energii cieplnej. Służą nie tylko do ogrzewania domu, ale również skutecznie chłodzą pomieszczenia w okresach letnich. Istnieje możliwość podłączenia drugiego kolektora ciepła np. kolektora słonecznego.

Szczegóły >

Nasze porady