Rekuperacja Katowice

Jeśli chodzi o dziedzinę klimatyzacji, to ostatnimi czasy dość modna stała się tak zwana rekuperacja, którą oferujemy między innymi na terenie Katowic i okolic. Tego typu działanie to nic innego jak mechaniczna wentylacja wraz z odzyskiem ciepła. Różni się ona od tradycyjnej grawitacyjnej wentylacji tym, iż przede wszystkim jest znacznie skuteczniejsza, albowiem zmniejsza problem wychładzania oraz znacznie lepiej usuwa wilgoć z pomieszczenia. Oferowana przez nas rekuperacja opiera się więc na ruchu powietrza, który wytwarzany jest przez maszynę, a więc specjalne urządzenie nazywane rekuperatorem.

Nasza firma mieszcząca się w Katowicach oferuje między innymi takie rekuperatory, które to umożliwiają kontrolowanie ruchu powietrza zarówno tego nawiewanego, jak i usuwanego z danego pomieszczenia. Przy pomocy tego typu urządzeń możliwe jest też odzyskiwanie ciepła, które pozyskiwane jest nagrzanego już, lecz zanieczyszczonego powietrza. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które doceniane jest przez coraz większą ilość klientów. Pozwala na naprawdę skuteczną, a zarazem oszczędną wentylację każdego budynku.

rekuperacja wykonana przez Waso Klim Katowice
rekuperatory

Rekuperacja w Katowicach – dobrej jakości rekuperatory

Taka rekuperacja, którą oferujemy między innymi w Katowicach, ale również i w okolicach jest dość prostym i równocześnie niezmiernie skutecznym rozwiązaniem. W tego typu systemie rekuperator stanowi swoistą centralę z wymiennikiem służącym właśnie do odzyskiwania ciepła. Takie urządzenie wyciąga powietrze równocześnie w dwóch kierunkach. Jeden ze strumieni to powietrze zimne oraz przy tym czyste, które wciągane jest do budynku. Drugi strumień jest już ciepły, a przy tym zanieczyszczony. Powietrze, który idzie w kierunku zewnętrznym, bywa też wilgotne.

Oba strumienie powietrza spotykają się w wymienniku ciepła. Takie rekuperatory oferowane przez nas są naprawdę wysokiej jakości i świetnie sobie radzą z tego typu działaniami. Istotne jest tutaj szczególnie to, iż powietrza te nie mieszają się, ponieważ każde z nich płynie zupełnie innymi kanałami w rekuperatorze. Dlatego też ciepłe powietrze przechodzi poprzez wymiennik ciepła, zostawiając swoje ciepło, natomiast zimne, a przy tym czyste powietrze będąc nawiewane z zewnątrz pobiera to ciepło ponownie. Jeśli interesuje więc Państwa rekuperacja na terenie Katowic, to zachęcamy do kontaktu z nami.

  • NASI PARTNERZY:
  • mitsubishi
  • lg
  • sinclair
Waso Klim © 2012 Chłodnictwo Wentylacja Klimatyzacja - serwis klimatyzacji, naprawa, odgrzybianie, zakładanie, montaż, czyszczenie, wymiana urządzeń.
Usługi na terenie miast: Katowice, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Zabrze, Gliwice, Piekary Śląskie.