MONTAŻ WENTYLACJI

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna (tzw. naturalna) to wymuszony przepływ powietrza i jego wymianie w pomieszczeniu, co umożliwia doprowadzenie tlenu, usunięcie pary wodnej wraz z zanieczyszczeniami z wnętrza pomieszczeń jaki i usunięcie dwutlenku węgla.


W wentylacji grawitacyjnej przepływ powietrza zostaje wymuszony przez różnicę temperatur pomiędzy tą wewnątrz pomieszczeń a na zewnątrz. Ciąg w przewodach wentylacyjnych powoduje właśnie różnica temperatury i gęstości powietrza, dzięki czemu uzyskujemy wentylację grawitacyjną.


Ten rodzaj wentylacji ma kilka podstawowych zalet. Działa bez konieczności zużywania energii elektrycznej co ma miejsce w przypadku wentylacji mechanicznej. Zatem nie musimy się obawiać o przerwy w wentylacji w przypadku kilkugodzinnej przerwie w dostawie prądu. Nie wymaga też zakupu centrali wentylacyjnej. Najistotniejsze jest to, że może korzystać z przewodów wentylacyjnych w kominie razem z przewodami kotła c.o., spalinowymi czy dymowymi.

  • NASI PARTNERZY:
  • mitsubishi
  • lg
  • sinclair
Waso Klim © 2012 Chłodnictwo Wentylacja Klimatyzacja - serwis klimatyzacji, naprawa, odgrzybianie, zakładanie, montaż, czyszczenie, wymiana urządzeń.
Usługi na terenie miast: Katowice, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Zabrze, Gliwice, Piekary Śląskie.