5 korzyści montażu klimatyzacji w biurze

5 korzyści montażu klimatyzacji w biurze

Klimatyzacja w biurze staje się powoli standardem. Wpływ na ten stan rzeczy ma kilka czynników, między innymi rosnąca świadomość pracodawców w zakresie jej zalet oraz coraz gorętsze lata, które coraz bardziej dają nam się we znaki. Przedstawiamy 5 argumentów za montażem klimatyzacji w biurze.

Efektywniejsza praca

Ludzie pracują najefektywniej w określonym przedziale temperatur. Dla każdego jest on nieco inny, ale nie ma zbyt wielu osób, które osiągałyby najlepsze rezultaty w 30 stopniach Celsjusza. Choć przepisy nie określają maksymalnej temperatury, jaka powinna panować w pomieszczeniach biurowych, warto zadbać o to, by pracownicy czuli się w miejscu pracy dobrze nawet w największy skwar. Dzięki montażowi klimatyzacji nie spadnie ich efektywność pracy, a firma nie narazi się na straty.

Zdrowsi pracownicy

Zbyt wysoka temperatura ma negatywny wpływ na ludzkie zdrowie. Jest najbardziej niebezpieczna dla osób cierpiących na przewlekłe choroby serca czy układu oddechowego – w trakcie upałów mogą one doświadczać nasilenia objawów. Zastosowanie klimatyzacji umożliwia uniknięcie tego typu problemów. Nowoczesne klimatyzatory mają jednak jeszcze jedną funkcję, a mianowicie są w stanie oczyszczać powietrze, eliminując z niego pyłki, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Należy jednak pamiętać o regularnym wykonywaniu przeglądów klimatyzacji – tylko wtedy będzie ona w stanie efektywnie filtrować powietrze.

Niższa wilgotność powietrza

Wysokie temperatury są szczególnie uporczywe „w duecie” z wysoką wilgotnością powietrza. Zbyt wysoka wilgotność, powyżej 60%, może skutkować nerwobólami, nieżytami dróg oddechowych czy dusznościami; trudniej jest złapać nam oddech i szybciej się męczymy. Stosowanie klimatyzacji pozwala obniżyć poziom wilgoci w biurze, zapewniając bardziej komfortowe środowisko pracy.

Optymalne warunki dla urządzeń elektronicznych

Odpowiednia temperatura sprzyja nie tylko ludziom, ale także urządzeniom. W biurach znajduje się wiele sprzętów elektronicznych emitujących ciepło – są to na przykład monitory oraz komputery, a także inne podłączone do nich urządzenia. Instalacja klimatyzacji pozwoli sprzętom pracować w optymalnych warunkach, co pozytywnie wpłynie na ich żywotność oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia awarii.

Komfortowe warunki dla klientów

Klimatyzacja to wyższy komfort nie tylko dla pracowników, ale także klientów. W dzisiejszych czasach biuro, w którym latem panują temperatury trudne do zniesienia, może zostać uznane przez niektórych kontrahentów przestarzałe, a już na pewno za mało komfortowe. W trosce o swoją firmę warto więc zadbać o to, by klienci czuli się w niej jak najlepiej. Inwestycja w klimatyzację pozwoli kontrahentowi w pełni skupić się na poznawaniu oferty, a nie próbach schłodzenia się.