Czym charakteryzują się klimatyzatory kasetonowe?

Czym charakteryzują się klimatyzatory kasetonowe?

Klimatyzacja kasetonowa to specjalny rodzaj klimatyzacji, którą montuje się pod stropem. Dlatego też doskonale sprawdzi się w przypadku pomieszczeń z sufitem podwieszanym. Nie bez powodu zatem nazywana jest również klimatyzacją sufitową.

Czym charakteryzują się te klimatyzatory? Przede wszystkim nawiewają powietrze w różnych kierunkach. Wyróżniamy klimatyzatory kasetonowe dwukierunkowe, trzykierunkowe i czterokierunkowe. Oczywiście nasza firma zajmuje się montażem klimatyzacji w Katowicach o każdym z tych typów. Taka konstrukcja urządzenia pozwala na równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Szczególnie jeśli mowa o czterokierunkowych. Dwukierunkowe czy też trzykierunkowe natomiast sprawdzają się na przykład w rogu pomieszczenia lub w miejscu, gdzie zamontowanych jest kilka urządzeń.

Gdzie sprawdzi się klimatyzacja kasetonowa?

Klimatyzacja kasetonowa to typowa klimatyzacja do biura. Rzadko montujemy ją w lokalach prywatnych. Wszystko to dlatego, że wymaga ona dość wysokich pomieszczeń. Sprawdza się zatem w kamienicach czy domach jednorodzinnych z wysokim salonem, jednak mieszkanie w bloku to nie najlepszy pomysł. Oprócz tego oczywiście montujemy tego typu klimę w Katowicach w lokalach usługowych, pomieszczeniach biurowych, hotelach i salach konferencyjnych.

Klimatyzacja kasetonowa do biura

Głównym obszarem naszych działań jest Śląsk, dlatego często montujemy klimatyzację do biura w Katowicach. Prym w tym mieście wiedzie właśnie klimatyzacja kasetonowa. Coraz szybszy i większy rozwój miasta oraz idące z tym w parze nowe inwestycje sprawiają, że jesteśmy w stanie zaprojektować klimatyzację do biura w Katowicach już na etapie wznoszenia budynku. W przypadku kasetonowych urządzeń jest to ogromnym ułatwieniem. Pozwala to między innymi dokładnie zaplanować zabudowy oraz sufity. Dzięki temu całość wygląda spójnie i estetycznie.