Jaka powinna być temperatura klimatyzacji w mieszkaniu

Jaka powinna być temperatura klimatyzacji w mieszkaniu

Ustawienie optymalnej temperatury klimatyzacji w mieszkaniu nie jest tak łatwe, jak mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim użytkownicy zwykle zadają zbyt niskie wartości, przez co klimatyzacja Katowice narażona jest na uszkodzenie.

Oprócz tego bardzo często spotykamy się z sytuacją, że klient dodatkowo zwiększa do maksimum moc wentylatora. W związku z tym temperatura w mieszkaniu jest bardzo niska, chociaż jej optymalna wartość powinna wynosić około 22-24 stopni Celsjusza. Oczywiście, jeśli ktoś ma inną preferencję, może ustawić inny poziom temperatury, jednak warto pamiętać, że zbyt niska temperatura może prowadzić do przeziębień i chorób. Oprócz tego łatwo można uszkodzić urządzenie.

Optymalna temperatura klimatyzacji w pomieszczeniu

Jednym z najczęstszych powodów uszkodzenia klimatyzacja Katowice jest jej niepoprawne użytkowanie. Serwisanci specjalizujący się w naprawianiu urządzeń klimatyzacyjnych zgodnie przyznają, że użytkownicy bardzo często ustawiają na klimatyzatorze bardzo niskie wartości. Jak się jednak okazuje, dopuszczalna różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz nie powinna przekraczać 6 stopni. Jeśli zatem na podwórku jest 30 stopni, to nie powinniśmy ustawiać klimatyzacji na mniej niż 24 stopnie Celsjusza. 

Jak używać klimatyzacji podczas upałów?

Niestety lato w Polsce zwykle bywa bardzo upalne, a temperatury przekraczające 30 stopni to norma. Wówczas ustawienie klimatyzatora na zaledwie o 6 stopni mniej, może na niewiele się zdać. Czy można w jakiś sposób rozwiązać ten problem? Warto przede wszystkim zadbać o odpowiednie wychłodzenie pomieszczenia w naturalny sposób. Dobrze zadbać o prawidłową wentylację oraz zasłonić rolety i zasłony tak, aby wnętrza nie ogrzewało słońce. Z pewnością sprawdzą się też dodatkowe wiatraki. W ekstremalnych sytuacjach można ustawić temperaturę w klimatyzacji na nieco niższą, jednak należy obserwować urządzenie. Jeśli praca klimatyzatora wzbudzi nasze obawy, warto wezwać serwis klimatyzacji Katowice