Klimatyzacja to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na zminimalizowanie lub całkowite usunięcie dyskomfortu związanego z wysokimi temperaturami panującymi w pomieszczeniach. Dodatkowo okazuje się być niezbędna w przypadku takich miejsc jak serwerownie, w których zbyt gorące powietrze spowodowane nieustanną pracą urządzeń może mieć negatywny wpływ na ich właściwe działanie. Z pomocą przychodzi firma WASO KLIM, w ofercie której znajdą Państwo jednostki klimatyzacyjne od renomowanych i cieszących się zaufaniem producentów, takich jak LG, Mitsubishi i Sinclair.

Klimatyzacja – różne rodzaje

Wśród dostępnych sprzętów nie zabrakło klimatyzacji ściennej typu split, kanałowej i kasetowej. Doświadczeni przedstawiciele pomagają w wyborze właściwego systemu chłodniczego i dopasowaniu jego mocy do specyficznych potrzeb danego pomieszczenia lub obiektu. Firma WASO KLIM zajmuje się również profesjonalnym montażem i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych w takich miejscowościach jak Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Kraków czy Katowice.

Czy wiesz: nowoczesne klimatyzatory zużywają o 30% mniej energii!

Rodzaje oferty

Montaż klimatyzacji

WASO KLIM zapewnia fachowy montaż i instalację urządzeń klimatyzacyjnych w biurach, domach, serwerowniach i innych obiektach, przeprowadzany przez zespół odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Na życzenie klientów możliwy jest również demontaż starych sprzętów.

Szczegóły >

Serwis klimatyzacji

Dokonywanie regularnego serwisu klimatyzacji umożliwia staranne oczyszczenie filtrów z różnego rodzaju zanieczyszczeń, grzybów i bakterii, ponowne uzupełnienie czynnika chłodzącego oraz w razie potrzeby gruntowne oczyszczenie i konserwację elementów mechanicznych instalacji.

Szczegóły >

Przeglądy klimatyzacji

Profesjonalny przegląd klimatyzacji powinien być przeprowadzany regularnie, w zależności od częstotliwości użytkowania systemu. Dzięki niemu można dokładnie sprawdzić, czy każdy z jego podzespołów działa prawidłowo i jest odpowiednio uszczelniony.

Szczegóły >

montaż klimatyzacji

Klimatyzacja dla każdego obiektu

Wybór odpowiednich rozwiązań klimatyzacyjnych jest niezwykle ważny. Zespół WASO KLIM przeprowadza dokładny pomiar pomieszczeń, aby następnie zaproponować klientom nowoczesne urządzenia o właściwej mocy chłodniczej. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo rozwiązania klimatyzacyjne dedykowane różnym budynkom – domom, biurom i serwerowniom oraz klimatyzację obiektową od najpopularniejszych producentów na świecie. Dzięki rozwiązaniom dostępnym w WASO KLIM zagwarantują sobie Państwo chłodne powietrze bez strat energii.

  • Klimatyzacja do domu nie tylko zapewnia odpowiednie warunki pod względem wysokości temperatury i optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, ale także umożliwia nieustanne oczyszczanie powietrza i utrzymywanie jego właściwej jakości.
  • Klimatyzacja do biura to sprawdzony i bezpieczny sposób na zagwarantowanie pracownikom komfortowych warunków do pracy, filtrację powietrza i stałe utrzymywanie jego odpowiedniego poziomu wilgotności.
  • Klimatyzacja serwerowni to jednostki chłodnicze do zadań specjalnych. Odpowiednio dobrane systemy umożliwiają stałe obniżanie wysokiej temperatury powietrza, które jest nagrzewane przez pracę urządzeń komputerowych.
  • Klimatyzacja obiektowa to nowoczesne rozwiązania chłodnicze dedykowane sklepom, bankom, hotelom, lokalom gastronomicznym i obiektom użyteczności publicznej, pozwalające na zagwarantowanie komfortu i ich pracownikom, i odwiedzającym je klientom.

Rodzaje klimatyzacji

Klimatyzacja ścienna typu split

Klimatyzacja ścienna typu split to rozwiązanie chętnie wybierane do ochładzania małych pomieszczeń w domach, mieszkaniach, biurach i sklepach. Urządzenia są proste w instalacji i codziennym użytkowaniu, a także gwarantują zachowanie maksymalnej estetyki wnętrza.

Szczegóły >

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja kanałowa to system chłodniczy montowany pod stropem w zabudowie. Jednostki tego typu są dedykowane w szczególności takim obiektom jak lokale gastronomiczne, hotele, sale koncertowe czy też budynki biurowe.

Szczegóły >

Klimatyzacja kasetowa

Klimatyzacja kasetowa wyróżnia się bogactwem zastosowań i możliwością montażu w różnych obiektach. Podsufitowe jednostki chłodnicze sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, hotelach, salach konferencyjnych i przestrzeniach biurowych. Ich główną zaletą jest bardzo estetyczny wygląd.

Szczegóły >

Nasze porady

kotłownia

Jakie są wymagania dla kotłowni z pompą ciepła?

Korzystanie z klasycznych systemów grzewczych, jak np. kotłów na paliwo stałe, generuje konieczność wygospodarowania dodatkowego pomieszczenia na kotłownię. Na przestrzeni ostatnich lat tradycyjne rozwiązania tracą jednak stopniowo na znaczeniu – […]

kobieta obsługuje klimatyzację

Zalety i wady domowej klimatyzacji

Klimatyzacja jest dziś powszechnie stosowana w biurowcach, centrach handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Dość przystępna cena oraz liczne korzyści sprawiają jednak, że na montaż urządzeń klimatyzacyjnych coraz częściej decydują się […]

klimatyzator w śniegu

Jak wykorzystać klimatyzację zimą?

Klimatyzatory stały się na tyle przystępne cenowo, że dziś można je spotkać nie tylko w biurach i centrach handlowych, ale także wielu domach oraz mieszkaniach. Nic dziwnego – takie urządzenia […]

wentylacja

Dlaczego warto wykonać pomiar wentylacji?

Prawidłowo zaprojektowana oraz wykonana wentylacja zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, co jest istotne zarówno dla użytkowników danego obiektu, jak i samego budynku. Niestety, wraz z upływem czasu instalacja traci stopniowo […]

Jak działa klimatyzacja?

Zasada działania klimatyzacji przypomina nieco pracę lodówki – pobiera ona energię w jednym miejscu, a oddaje ją w innym. System klimatyzacji składa się z jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza, który stanowi wymiennik ciepła oddający ciepło do otoczenia, oraz jednostki wewnętrznej, czyli parownika, który stanowi wymiennik ciepła odbierający ciepło z pomieszczenia. Oba elementy połączone są ze sobą rurami, przez które przepływa czynnik chłodniczy.

 

Obieg czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy w postaci gazowej pompowany jest przez system za pomocą sprężarki, która zwiększa jego ciśnienie, a następnie kieruje w stronę skraplacza. Tam czynnik oddaje ciepło do powietrza na zewnątrz, przez co zmienia stan skupienia na ciekły. Czynnik w postaci ciekłej przepływa przez zawór rozprężny, który zmniejsza jego ciśnienie, a jego temperatura spada poniżej temperatury chłodzonego otoczenia. Rozprężony czynnik chłodniczy trafia do parownika, gdzie pochłania ciepło z powietrza i ponownie przekształca się w gaz, by znów trafić do sprężarki. Cały cykl rozpoczyna się od nowa.