Klimatyzacja to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na zminimalizowanie lub całkowite usunięcie dyskomfortu związanego z wysokimi temperaturami panującymi w pomieszczeniach. Dodatkowo okazuje się niezbędna w przypadku takich miejsc jak serwerownie, w których zbyt gorące powietrze spowodowane nieustanną pracą urządzeń może mieć negatywny wpływ na ich właściwe działanie. Nasza firma montuje klimatyzację na Śląsku. W ofercie WASO KLIM znajdą Państwo jednostki klimatyzacyjne od renomowanych i cieszących się zaufaniem producentów, takich jak LG, Mitsubishi i Sinclair. Doświadczeni przedstawiciele pomagają w wyborze właściwego systemu chłodniczego i dopasowaniu jego mocy do specyficznych potrzeb danego pomieszczenia lub obiektu. Firma WASO KLIM zajmuje się również profesjonalnym montażem i serwisem klimatyzacji w Katowicach, Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Kraków czy Katowice. Działamy zatem na terenie całego województwa śląskiego oraz w kilku miastach małopolskiego.

Rodzaje montowanej klimatyzacji

Zajmujemy się montażem klimatyzacji na Śląsku zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i lokalach usługowych, pomieszczeniach biurowych, hotelach, restauracjach. Zakres działań firmy jest bardzo szeroki. Wśród naszej oferty znajduje się klimatyzacja ścienna split i multisplit idealna do mieszkań oraz domów, klimatyzacja kanałowa stworzona dla lokali usługowych i przestrzeni biurowych, a także klimatyzacja kasetonowa wybierana do różnych wnętrz – głównie biurowych i usługowych.

Czy wiesz: nowoczesne klimatyzatory zużywają o 30% mniej energii!

Rodzaje klimatyzacji

Klimatyzacja ścienna typu split

Klimatyzacja ścienna typu split to rozwiązanie chętnie wybierane do ochładzania małych pomieszczeń w domach, mieszkaniach, biurach i sklepach. Urządzenia są proste w instalacji i codziennym użytkowaniu, a także gwarantują zachowanie maksymalnej estetyki wnętrza.

Szczegóły >

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja kanałowa to system chłodniczy montowany pod stropem w zabudowie. Jednostki tego typu są dedykowane w szczególności takim obiektom jak lokale gastronomiczne, hotele, sale koncertowe czy też budynki biurowe.

Szczegóły >

Klimatyzacja kasetowa

Klimatyzacja kasetowa wyróżnia się bogactwem zastosowań i możliwością montażu w różnych obiektach. Podsufitowe jednostki chłodnicze sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, hotelach, salach konferencyjnych i przestrzeniach biurowych. Ich główną zaletą jest bardzo estetyczny wygląd.

Szczegóły >

Montaż klimatyzacji w Katowicach

Montaż i serwis klimatyzacji na Śląsku

Naszym klientom możemy zaoferować profesjonalny montaż klimatyzacji na Śląsku. Wszystkie nasze prace poprzedzone są skrupulatną wyceną i dokładnym doborem urządzeń dedykowanych do danego miejsca. Nasi wykwalifikowani monterzy umówią się z Państwem w dogodnym czasie i sprawnie przeprowadzą całą instalację. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonym sprzęcie najbardziej cenionych producentów. Dlatego mają państwo pewność, że zamontowany system będzie najwyższej jakości. Zapewniamy także serwis klimatyzacji na Śląsku – zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Nasze prace obejmują oczyszczenie jednostki, odgrzybianie, dezynfekcję, uzupełnienie czynnika chłodzącego, a także czyszczenie lub wymiana filtrów. Oprócz tego zapewniamy naszym klientom przeglądy klimatyzacji na Śląsku, obejmujące między innymi sprawdzenie szczelności.

Rodzaje oferty

Montaż klimatyzacji

WASO KLIM zapewnia fachowy montaż i instalację urządzeń klimatyzacyjnych w biurach, domach, serwerowniach i innych obiektach, przeprowadzany przez zespół odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Na życzenie klientów możliwy jest również demontaż starych sprzętów.

Szczegóły >

Serwis klimatyzacji

Dokonywanie regularnego serwisu klimatyzacji umożliwia staranne oczyszczenie filtrów z różnego rodzaju zanieczyszczeń, grzybów i bakterii, ponowne uzupełnienie czynnika chłodzącego oraz w razie potrzeby gruntowne oczyszczenie i konserwację elementów mechanicznych instalacji.

Szczegóły >

Przeglądy klimatyzacji

Profesjonalny przegląd klimatyzacji powinien być przeprowadzany regularnie, w zależności od częstotliwości użytkowania systemu. Dzięki niemu można dokładnie sprawdzić, czy każdy z jego podzespołów działa prawidłowo i jest odpowiednio uszczelniony.

Szczegóły >

Klimatyzacja do każdego obiektu

  • Klimatyzacja do domu nie tylko zapewnia odpowiednie warunki pod względem wysokości temperatury i optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, ale także umożliwia nieustanne oczyszczanie powietrza i utrzymywanie jego właściwej jakości.
  • Klimatyzacja do biura to sprawdzony i bezpieczny sposób na zagwarantowanie pracownikom komfortowych warunków do pracy, filtrację powietrza i stałe utrzymywanie jego odpowiedniego poziomu wilgotności.
  • Klimatyzacja serwerowni to jednostki chłodnicze do zadań specjalnych. Odpowiednio dobrane systemy umożliwiają stałe obniżanie wysokiej temperatury powietrza, które jest nagrzewane przez pracę urządzeń komputerowych.
  • Klimatyzacja obiektowa to nowoczesne rozwiązania chłodnicze dedykowane sklepom, bankom, hotelom, lokalom gastronomicznym i obiektom użyteczności publicznej, pozwalające na zagwarantowanie komfortu i ich pracownikom, i odwiedzającym je klientom.

Nasze porady

rury wentylacyjne na poddaszu

Jakie są najczęstsze przyczyny niedrożności wentylacji?

Wentylacja jest niezbędnym elementem każdego budynku, zapewniającym odpowiednią wymianę powietrza oraz komfort termiczny. Niestety czasami możemy zauważyć, że nasza wentylacja nie działa tak, jak powinna. W takich przypadkach warto się […]

klimatyzator w przedpokoju

Czy warto zamontować klimatyzator w przedpokoju?

Klimatyzacja w przedpokoju może wydawać się nieco nietypowym rozwiązaniem, jednak warto zastanowić się nad jej zaletami i wadami. W końcu komfort termiczny w każdym pomieszczeniu naszego domu jest niezwykle istotny […]

klimatyzator domowy

Jaka jest optymalna temperatura klimatyzacji w pomieszczeniu mieszkalnym? 

Klimatyzacja to nieodzowny element wielu domów i mieszkań, szczególnie podczas upalnych dni. Aby cieszyć się komfortem i zdrowiem, warto wiedzieć, jaka jest optymalna temperatura klimatyzacji w pomieszczeniu mieszkalnym. Z naszego […]

biuro z klimatyzacją

Kiedy klimatyzacja w pracy jest obowiązkowa?

W Polsce obowiązują konkretne przepisy dotyczące warunków pracy, które określają m.in. wymagania odnośnie temperatury w pomieszczeniach. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29 listopada 2002 r. […]

Jak działa klimatyzacja?

Zasada działania klimatyzacji przypomina nieco pracę lodówki – pobiera ona energię w jednym miejscu, a oddaje ją w innym. System klimatyzacji składa się z jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza, który stanowi wymiennik ciepła oddający ciepło do otoczenia, oraz jednostki wewnętrznej, czyli parownika, który stanowi wymiennik ciepła odbierający ciepło z pomieszczenia. Oba elementy połączone są ze sobą rurami, przez które przepływa czynnik chłodniczy.

 

Obieg czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy w postaci gazowej pompowany jest przez system za pomocą sprężarki, która zwiększa jego ciśnienie, a następnie kieruje w stronę skraplacza. Tam czynnik oddaje ciepło do powietrza na zewnątrz, przez co zmienia stan skupienia na ciekły. Czynnik w postaci ciekłej przepływa przez zawór rozprężny, który zmniejsza jego ciśnienie, a jego temperatura spada poniżej temperatury chłodzonego otoczenia. Rozprężony czynnik chłodniczy trafia do parownika, gdzie pochłania ciepło z powietrza i ponownie przekształca się w gaz, by znów trafić do sprężarki. Cały cykl rozpoczyna się od nowa.