Klimatyzacja to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na zminimalizowanie lub całkowite usunięcie dyskomfortu związanego z wysokimi temperaturami panującymi w pomieszczeniach. Dodatkowo okazuje się niezbędna w przypadku takich miejsc jak serwerownie, w których zbyt gorące powietrze spowodowane nieustanną pracą urządzeń może mieć negatywny wpływ na ich właściwe działanie. Nasza firma montuje klimatyzację na Śląsku. W ofercie WASO KLIM znajdą Państwo jednostki klimatyzacyjne od renomowanych i cieszących się zaufaniem producentów, takich jak LG, Mitsubishi i Sinclair. Doświadczeni przedstawiciele pomagają w wyborze właściwego systemu chłodniczego i dopasowaniu jego mocy do specyficznych potrzeb danego pomieszczenia lub obiektu. Firma WASO KLIM zajmuje się również profesjonalnym montażem i serwisem klimatyzacji w Katowicach, Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Kraków czy Katowice. Działamy zatem na terenie całego województwa śląskiego oraz w kilku miastach małopolskiego.

Rodzaje montowanej klimatyzacji

Zajmujemy się montażem klimatyzacji na Śląsku zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i lokalach usługowych, pomieszczeniach biurowych, hotelach, restauracjach. Zakres działań firmy jest bardzo szeroki. Wśród naszej oferty znajduje się klimatyzacja ścienna split i multisplit idealna do mieszkań oraz domów, klimatyzacja kanałowa stworzona dla lokali usługowych i przestrzeni biurowych, a także klimatyzacja kasetonowa wybierana do różnych wnętrz – głównie biurowych i usługowych.

Czy wiesz: nowoczesne klimatyzatory zużywają o 30% mniej energii!

Rodzaje klimatyzacji

Klimatyzacja ścienna typu split

Klimatyzacja ścienna typu split to rozwiązanie chętnie wybierane do ochładzania małych pomieszczeń w domach, mieszkaniach, biurach i sklepach. Urządzenia są proste w instalacji i codziennym użytkowaniu, a także gwarantują zachowanie maksymalnej estetyki wnętrza.

Szczegóły >

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja kanałowa to system chłodniczy montowany pod stropem w zabudowie. Jednostki tego typu są dedykowane w szczególności takim obiektom jak lokale gastronomiczne, hotele, sale koncertowe czy też budynki biurowe.

Szczegóły >

Klimatyzacja kasetowa

Klimatyzacja kasetowa wyróżnia się bogactwem zastosowań i możliwością montażu w różnych obiektach. Podsufitowe jednostki chłodnicze sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, hotelach, salach konferencyjnych i przestrzeniach biurowych. Ich główną zaletą jest bardzo estetyczny wygląd.

Szczegóły >

Montaż klimatyzacji w Katowicach

Montaż i serwis klimatyzacji na Śląsku

Naszym klientom możemy zaoferować profesjonalny montaż klimatyzacji na Śląsku. Wszystkie nasze prace poprzedzone są skrupulatną wyceną i dokładnym doborem urządzeń dedykowanych do danego miejsca. Nasi wykwalifikowani monterzy umówią się z Państwem w dogodnym czasie i sprawnie przeprowadzą całą instalację. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonym sprzęcie najbardziej cenionych producentów. Dlatego mają państwo pewność, że zamontowany system będzie najwyższej jakości. Zapewniamy także serwis klimatyzacji na Śląsku – zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Nasze prace obejmują oczyszczenie jednostki, odgrzybianie, dezynfekcję, uzupełnienie czynnika chłodzącego, a także czyszczenie lub wymiana filtrów. Oprócz tego zapewniamy naszym klientom przeglądy klimatyzacji na Śląsku, obejmujące między innymi sprawdzenie szczelności.

Rodzaje oferty

Montaż klimatyzacji

WASO KLIM zapewnia fachowy montaż i instalację urządzeń klimatyzacyjnych w biurach, domach, serwerowniach i innych obiektach, przeprowadzany przez zespół odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Na życzenie klientów możliwy jest również demontaż starych sprzętów.

Szczegóły >

Serwis klimatyzacji

Dokonywanie regularnego serwisu klimatyzacji umożliwia staranne oczyszczenie filtrów z różnego rodzaju zanieczyszczeń, grzybów i bakterii, ponowne uzupełnienie czynnika chłodzącego oraz w razie potrzeby gruntowne oczyszczenie i konserwację elementów mechanicznych instalacji.

Szczegóły >

Przeglądy klimatyzacji

Profesjonalny przegląd klimatyzacji powinien być przeprowadzany regularnie, w zależności od częstotliwości użytkowania systemu. Dzięki niemu można dokładnie sprawdzić, czy każdy z jego podzespołów działa prawidłowo i jest odpowiednio uszczelniony.

Szczegóły >

Klimatyzacja do każdego obiektu

  • Klimatyzacja do domu nie tylko zapewnia odpowiednie warunki pod względem wysokości temperatury i optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, ale także umożliwia nieustanne oczyszczanie powietrza i utrzymywanie jego właściwej jakości.
  • Klimatyzacja do biura to sprawdzony i bezpieczny sposób na zagwarantowanie pracownikom komfortowych warunków do pracy, filtrację powietrza i stałe utrzymywanie jego odpowiedniego poziomu wilgotności.
  • Klimatyzacja serwerowni to jednostki chłodnicze do zadań specjalnych. Odpowiednio dobrane systemy umożliwiają stałe obniżanie wysokiej temperatury powietrza, które jest nagrzewane przez pracę urządzeń komputerowych.
  • Klimatyzacja obiektowa to nowoczesne rozwiązania chłodnicze dedykowane sklepom, bankom, hotelom, lokalom gastronomicznym i obiektom użyteczności publicznej, pozwalające na zagwarantowanie komfortu i ich pracownikom, i odwiedzającym je klientom.

Nasze porady

rury do wentylacji

Jakie rury wykorzystuje się w instalacjach wentylacyjnych?

Wentylacja to proces wymiany powietrza w pomieszczeniach, który ma na celu zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza oraz komfortu termicznego. W zależności od sposobu wymiany powietrza, wyróżniamy wentylację mechaniczną oraz wentylację grawitacyjną. […]

powietrzna pompa ciepła w kotłowni

Pompa ciepła w polskim klimacie – czy to ma sens?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz konieczności dbania o naszą planetę, coraz więcej osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniego źródła ogrzewania swojego domu. Pompa ciepła to jedno z rozwiązań, które […]

kratka wentylacyjna

Rola i znaczenie kratek w instalacjach wentylacyjnych

Krata wentylacyjna to niewielki, ale bardzo ważny element instalacji wentylacyjnej, który pełni kluczowe funkcje w procesie wymiany powietrza. Przede wszystkim służy jako przewód doprowadzający lub odprowadzający powietrze z pomieszczenia do […]

klimatyzacja domowa

Jaka klimatyzacja jest najbardziej eko?

Klimatyzacja do domu to dla wielu osób niezbędne udogodnienie, szczególnie podczas coraz częstszych upałów. W miarę jak przyswajamy sobie ideę dbania o ekologię, coraz częściej zastanawiamy się, jaka klimatyzacja domowa […]

Jak działa klimatyzacja?

Zasada działania klimatyzacji przypomina nieco pracę lodówki – pobiera ona energię w jednym miejscu, a oddaje ją w innym. System klimatyzacji składa się z jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza, który stanowi wymiennik ciepła oddający ciepło do otoczenia, oraz jednostki wewnętrznej, czyli parownika, który stanowi wymiennik ciepła odbierający ciepło z pomieszczenia. Oba elementy połączone są ze sobą rurami, przez które przepływa czynnik chłodniczy.

 

Obieg czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy w postaci gazowej pompowany jest przez system za pomocą sprężarki, która zwiększa jego ciśnienie, a następnie kieruje w stronę skraplacza. Tam czynnik oddaje ciepło do powietrza na zewnątrz, przez co zmienia stan skupienia na ciekły. Czynnik w postaci ciekłej przepływa przez zawór rozprężny, który zmniejsza jego ciśnienie, a jego temperatura spada poniżej temperatury chłodzonego otoczenia. Rozprężony czynnik chłodniczy trafia do parownika, gdzie pochłania ciepło z powietrza i ponownie przekształca się w gaz, by znów trafić do sprężarki. Cały cykl rozpoczyna się od nowa.