klimatyzator do biura

Zdecydowana większość Polaków spędza przynajmniej ⅓ swojego dnia w pracy. Pracodawcy, by zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki przez cały rok, w tym w okresie największych upałów, coraz częściej decydują się na montaż klimatyzacji biurowej. Jeśli również Państwo chcieliby poprawić komfort pracy swój i swoich pracowników, gdy za oknem leje się żar, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. WASO KLIM posiada wieloletnie doświadczenie w instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych. Dzięki współpracy z uznanymi producentami urządzeń klimatyzacyjnych, takimi jak Mitsubishi Heavy Industries, LG, Sinclair, Rotenso czy Samsung, możemy zagwarantować, że zamontowane w Państwa biurze urządzenia będą zarówno wydajne i niezawodne, jak też energooszczędne.

Każde biuro to inny przypadek

To, jaki system klimatyzacji powinien zostać zamontowany w danym biurze, zależy od kilku czynników. Najważniejszymi z nich są powierzchnia oraz przeznaczenie przestrzeni. W niewielkich biurach wystarczająca będzie klimatyzacja ścienna typu split, składająca się z jednej jednostki zewnętrznej oraz jednej jednostki wewnętrznej. W większych obiektach lepszym rozwiązaniem będzie system multi split, składający się z kilku jednostek wewnętrznych, lub system montowany pod stropem, czyli klimatyzacja kanałowa. Z kolei w pomieszczeniach z sufitem podwieszanym dobrym wyborem będzie klimatyzacja kasetonowa – z nawiewem jedno-, dwu-, a nawet cztero-stronnym.

klimatyzator
klimatyzatory Fujitsu

Dlaczego warto zdecydować się na montaż klimatyzacji w biurze?

Odpowiednia temperatura panująca w pomieszczeniu wpływa w znaczący sposób na wydajność pracy. Pracownicy zmęczeni upałem szybciej się męczą, są rozkojarzeni i rozdrażnieni, częściej robią sobie przerwy. Wykonują swoje obowiązki wolniej oraz popełniają więcej błędów. Badania dowodzą, że wydajność pracowników biurowych jest najwyższa w temperaturze 21-22 stopni, a spada już w temperaturze 23-24 stopni. Im więcej kresek na termometrze, tym spadek ten jest bardziej zauważalny. Nieznośne upały przy braku klimatyzacji w biurze wpływają też na mniejszą frekwencję w pracy, między innymi dlatego, że pracownicy cierpiący na choroby przewlekłe doświadczają zaostrzonych ich objawów. Właściwie konserwowana, poddawana regularnym przeglądom klimatyzacja nie tylko obniża temperaturę, ale też usuwa z powietrza bakterie, wirusy, grzyby, pyły i inne zanieczyszczenia. Jak więc widać, argumentów za instalacją klimatyzatora w biurze jest aż nadto. To inwestycja, która z całą pewnością się Państwu zwróci.