klimatyzator do biura

Klimatyzacja kasetonowa montowana jest pod stropem i doskonale sprawdza się w pomieszczeniach z sufitem podwieszanym. Inaczej nazywana jest klimatyzacją sufitową. Decydując się na jej montaż w pomieszczeniach o standardowym suficie, należy wykonać dodatkową zabudowę. Gdzie przede wszystkim instalujemy się klimatyzację kasetonową na Śląsku? To głównie:

  • biura,
  • sale konferencyjne,
  • lokale usługowe.

W przypadku lokali prywatnych spotykane są stosunkowo rzadko, a to dlatego, że wymagają dość wysokich pomieszczeń. Tutaj o wiele częściej wybierana jest klimatyzacja ścienna. Dzięki temu, że klimatyzacja kasetonowa instalowana jest pod sufitem, nie zajmuje powierzchni użytkowej pomieszczenia, a po montażu jest niemal niewidoczna, więc można ją łatwo dopasować do każdego wnętrza.

Oferta WASO KLIM obejmuje wysokiej jakości klimatyzację kasetonową pochodzącą od renomowanych producentów, takich jak Mitsubishi Heavy Industries, LG, Sinclair, Rotenso czy Samsung. Dzięki wielości dostępnych modeli i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dobrać idealne urządzenie do powierzchni oraz przeznaczenia przestrzeni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji kasetonowej?

Klimatyzatory kasetonowe mogą nawiewać powietrze w różnej liczbie kierunków. Wyróżnia się klimatyzatory dwukierunkowe, trzykierunkowe i czterokierunkowe. W większości przypadków najkorzystniejszym rozwiązaniem są te ostatnie, gdyż zapewniają równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Jeśli jednak klimatyzator montowany jest przy ścianie lub w rogu pomieszczenia – lub gdy pomieszczenie jest na tyle duże, że konieczne jest zastosowanie większej liczby urządzeń – mogą zostać zastosowane modele dwu- i trzykierunkowe. Warto również zastanowić się nad tym, jaki filtr powinien znaleźć się w klimatyzatorze. Jest to szczególnie ważne, gdy w mieszkaniu czy biurze przebywają osoby z alergią, które potrzebują powietrza wolnego od pyłków i innych alergenów.

klimatyzacja hali

Ile kosztuje klimatyzacja kasetonowa?

Cena klimatyzacji kasetonowej na Śląsku zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotna jest moc urządzenia. Jedna jednostka o niskiej mocy to koszt około 4 tys. zł. Natomiast wydajniejsze urządzenia o wysokiej mocy, które sprawdzają się w większych pomieszczeniach, zaczynają się od 10 tys. w górę. Niewielkie klimatyzatory kasetonowe za kilka tysięcy sprawdzą się do małych pomieszczeń biurowych i mieszkań do około 35 m2. Jeśli w domu czy biurowcu będzie takich klimatyzatorów więcej – należy tę kwotę przeliczyć przez ilość pomieszczeń. Duże pomieszczenia wymagają rozmieszczenia kilku klimatyzatorów o małej mocy lub jednego o wysokiej. Do kosztów zakupu urządzenia należy dodać koszt montażu klimatyzacji kasetonowej na Śląsku. Zależy on przede wszystkim od trudności instalacji. Jeśli urządzenie będzie zamocowane w trudnodostępnym miejscu, cena wzrośnie. Należy również pamiętać, aby doliczyć usługi elektryczne obejmujące doprowadzenie zasilania o odpowiedniej mocy, a także dodatkowe bezpieczniki. Jeśli chodzi o koszt eksploatacji klimatyzacji kasetonowej – jest ona podobna do innych urządzeń o zbliżonej mocy.