klimatyzator do biura

Klimatyzacja kasetonowa, zwana również podsufitową, to rodzaj klimatyzacji, który sprawdza się doskonale w pomieszczeniach z sufitem podwieszanym. Jej montaż w pomieszczeniach o standardowym suficie wymaga bowiem wykonania dodatkowej zabudowy. Klimatyzatory kasetonowe montowane są przede wszystkim w biurach, salach konferencyjnych oraz lokalach usługowych. W przypadku lokali prywatnych spotykane są stosunkowo rzadko, a to dlatego, że wymagają dość wysokich pomieszczeń. Dzięki temu, że klimatyzacja kasetonowa instalowana jest pod sufitem, nie zajmuje powierzchni użytkowej pomieszczenia, a po montażu jest niemal niewidoczna, więc można ją łatwo dopasować do każdego wnętrza.

Oferta WASO KLIM obejmuje wysokiej jakości klimatyzację kasetonową pochodzącą od renomowanych producentów, takich jak Mitsubishi Heavy Industries, LG, Sinclair, Rotenso czy Samsung. Dzięki wielości dostępnych modeli i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dobrać idealne urządzenie do powierzchni oraz przeznaczenia przestrzeni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji kasetonowej?

Klimatyzatory kasetonowe mogą nawiewać powietrze w różnej liczbie kierunków. Wyróżnia się klimatyzatory dwukierunkowe, trzykierunkowe i czterokierunkowe. W większości przypadków najkorzystniejszym rozwiązaniem są te ostatnie, gdyż zapewniają równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Jeśli jednak klimatyzator montowany jest przy ścianie lub w rogu pomieszczenia – lub gdy pomieszczenie jest na tyle duże, że konieczne jest zastosowanie większej liczby urządzeń – mogą zostać zastosowane modele dwu- i trzykierunkowe. Warto również zastanowić się nad tym, jaki filtr powinien znaleźć się w klimatyzatorze. Jest to szczególnie ważne, gdy w mieszkaniu czy biurze przebywają osoby z alergią, które potrzebują powietrza wolnego od pyłków i innych alergenów.

klimatyzacja hali