klimatyzator

Klimatyzacja ścienna jest zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem klimatyzacji. Bardzo często wybierana jest do istniejących budynków. Wszystko za sprawą tego, że nie wymaga przeprowadzania remontu w obiekcie. Stanowi doskonałą alternatywę do klimatyzacji kanałowej i kasetonowej, które montuje się pod stropem. Co za tym idzie, ich instalacja wymaga zmian w budynku oraz większych nakładów finansowych. Montaż klimatyzacji ściennej odbywa się pod stropem – jednostkę wewnętrzną umieszcza się pod sufitem.

WASO KLIM posiada w swojej ofercie szeroki wybór klimatyzatorów ściennych od renomowanych producentów, takich jak Mitsubishi Heavy Industries, LG, Sinclair, Rotenso czy Samsung. To urządzenia wysokiej jakości, niezawodne i energooszczędne. Wyróżniają się estetycznym designem, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego, nawet najbardziej nietypowego wnętrza. Nasze usługi obejmują nie tylko sprzedaż klimatyzacji, ale również montaż klimatyzacji ściennej, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz przeglądy niezbędne do utrzymania prawidłowej pracy urządzenia.

Jaka klimatyzację ścienną wybrać: split czy multi split?

Można wyróżnić dwa rodzaje klimatyzacji ściennej:

  • split,
  • multi split.

Klimatyzacja ścienna split składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza, który montowany jest najczęściej na ścianie, ewentualnie na dachu bądź w piwnicy, oraz modułu wewnętrznego z parownikiem. Oba elementy połączone są ze sobą rurkami wypełnionymi czynnikiem chłodniczym. Może ona jednak efektywnie chłodzić tylko jedno pomieszczenie. Jest to najczęściej wybierana klimatyzacja do domu i mieszkania.

Klimatyzacja ścienna multi split składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku jednostek wewnętrznych zainstalowanych w układzie równoległym, które połączone są ze skraplaczem dwoma przewodami. W przypadku konieczności zainstalowania większej liczny jednostek wewnętrznych możliwe jest zastosowanie rozgałęźnika oraz rozdzielacza czynnika chłodniczego. Polecana jest do większych obiektów.

Ile kosztuje klimatyzacja ścienna?

Cena klimatyzacji ściennej na Śląsku zależy od wielu czynników. To przede wszystkim rodzaj urządzenia, jego moc i przeznaczenie. W przypadku dużych obiektów przemysłowych wymagane są większe i droższe instalacje. Natomiast w mieszkaniach w bloku, w których klimatyzacja jest tylko w jednym pomieszczeniu, wystarczy klimatyzacja ścienna split. Nowoczesne klimatyzatory ścienne można już zakupić za około 2-2,5 tys. złotych. Modele ze średniej i wyższej półki to dwu lub trzykrotnie wyższy koszt. Należy również dodać koszt montażu klimatyzacji na Śląsku, który zależy między innymi od trudności instalacji. Jeśli trudno dostać się do elewacji, by zamontować jednostkę zewnętrzną, koszt wzrasta. Dodatkowo trzeba doliczyć usługi elektryczne obejmujące doprowadzenie zasilania oraz dodatkowego bezpiecznika w skrzynce.

klimatyzator