klimatyzator

Klimatyzacja ścienna jest zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem klimatyzacji. Jej główną zaletą jest fakt, że nie wymaga przeprowadzania remontu w obiekcie, co jest niezbędne w przypadku innych typów klimatyzacji – kanałowej i kasetonowej – które montowane są pod stropem. Jednostka ścienna umieszczona na wysokości około 250 centymetrów rozprowadza po pomieszczeniu chłodne powietrze, znacznie zwiększając komfort przebywania w mieszkaniu czy biurze.

WASO KLIM posiada w swojej ofercie szeroki wybór klimatyzatorów ściennych od renomowanych producentów, takich jak Mitsubishi Heavy Industries, LG, Sinclair, Rotenso czy Samsung. To urządzenia wysokiej jakości, niezawodne i energooszczędne. Wyróżniają się estetycznym designem, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego, nawet najbardziej nietypowego wnętrza. Nasze usługi obejmują nie tylko sprzedaż klimatyzacji, ale również jej montaż, serwis oraz przeglądy.

Split czy multi split?

Można wyróżnić dwa rodzaje klimatyzacji ściennej: split oraz multi split. Wersja split składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza, który montowany jest najczęściej na ścianie, ewentualnie na dachu bądź w piwnicy, oraz modułu wewnętrznego z parownikiem. Oba elementy połączone są ze sobą rurkami wypełnionymi czynnikiem chłodniczym. Klimatyzacja typu split jest jednak w stanie efektywnie chłodzić tylko jedno pomieszczenie. Co jeśli chcemy zapewnić niższą temperaturę w większym obiekcie? W takim przypadku powinniśmy zdecydować się na klimatyzację typu multi split. Składa się ona z jednej jednostki zewnętrznej i kilku jednostek wewnętrznych zainstalowanych w układzie równoległym, które połączone są ze skraplaczem dwoma przewodami. W przypadku konieczności zainstalowania większej liczny jednostek wewnętrznych możliwe jest zastosowanie rozgałęźnika oraz rozdzielacza czynnika chłodniczego.

klimatyzator