klimatyzacja serwerowni IBM

Klimatyzacja serwerowni

Istnieją pomieszczenia o specjalnych i niezwykle specyficznych wymaganiach pod względem wysokości optymalnej temperatury powietrza i jego wilgotności. Jednym z nich jest serwerownia, czyli miejsce, w którym firmy przechowują sprzęt elektroniczny, np. komputery, serwery czy też routery, odpowiedzialne za nieprzerwaną i bezpieczną pracę systemu informatycznego danego przedsiębiorstwa. Aby zagwarantować pomieszczeniu właściwe warunki, warto wzbogacić je o klimatyzację dedykowaną serwerowni, którą znajdą Państwo w ofercie firmy WASO KLIM. Oprócz pomocy w doborze właściwych systemów świadczymy również usługę ich montażu i serwisu.

Klimatyzacja do zadań specjalnych

Dostępne w ofercie WASO KLIM rozwiązania pochodzą od renomowanych, światowych marek, np. Mitsubishi Heavy, LG czy Sinclair, i powstały specjalnie z myślą o specyficznych warunkach panujących w serwerowniach. Klimatyzacja dedykowana tego typu pomieszczeniom zapewnia stałą wysokość temperatury, która jest niezwykle istotna w przypadku dużej ilości sprzętów. Ich nieustanna praca może prowadzić do intensywnego nagrzewania się powietrza, co z kolei bardzo często ma negatywny wpływ na działanie urządzeń i może nawet doprowadzić do ich awarii. Klimatyzacja serwerowni powinna być niezawodna i właśnie takie systemy znajdą Państwo w ofercie WASO KLIM.

przeglądy serwerowni
przegląd klimatyzacji w szafie serwerowej

Systemy stworzone z myślą o serwerowniach

Klimatyzacja serwerowni działa nieustannie – od poniedziałku do niedzieli, przez 24h dziennie i 365 dni w roku. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego systemu jest kluczowy. Urządzenie powinno nie tylko umożliwiać ciągłe ochładzanie nagrzewanego przez sprzęty powietrza, ale także usuwać z niego wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, np. kurz, pyły i inne nieczystości, które mogłyby negatywnie odbić się na pracy urządzeń. W WASO KLIM umożliwiamy Państwu skorzystanie z bezpłatnego doradztwa, podczas którego pomagamy w wyborze właściwej klimatyzacji serwerowni i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie jej użytkowania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!