Montaż klimatyzacji na antresoli – czy to dobry pomysł?

Montaż klimatyzacji na antresoli – czy to dobry pomysł?

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie antresoli w swoim domu jednorodzinnym. Jednocześnie rośnie popularność klimatyzacji i montuje ją coraz więcej inwestorów. Czy można połączyć estetykę antresoli we wnętrzu i komfort termiczny wytwarzany przez klimatyzację? Jak najbardziej, jednak warto pamiętać o kilku dodatkowych czynnikach. Jakich? Opowiadamy w naszym wpisie!

Klimatyzacja na antresoli — czy warto?

Antresola to specyficzna część domu, która znajduje się na poziomie wyższym niż główne pomieszczenia, takie jak salon czy kuchnia. Jest to miejsce, które można wykorzystać jako przestrzeń rekreacyjną lub biurową. Zwykle jednak bywa na niej znacznie cieplej niż w pozostałej części domu. Jak zatem zapewnić sobie komfort termiczny na antresoli? Klimatyzacja domowa katowice może być dobrym pomysłem, ale wymaga uwzględnienia kilku czynników.

Ciepło ucieka do góry, dlatego temperatura powietrza na antresoli może być wyższa. Przez to konieczne może być zainstalowanie bardzo mocnego urządzenia, aby zapewnić odpowiedni poziom chłodzenia. To może prowadzić do wyższych kosztów instalacji, a także zwiększenia rachunków za energię. Czasami lepiej sprawdzi się więcej niż jedna jednostka klimatyzacja domowa katowice. Zwłaszcza jeśli antresola ma dużą powierzchnię lub jest połączona z innymi pomieszczeniami. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być zainstalowanie klimatyzacji typu multi-split, która umożliwia regulowanie temperatury w kilku pomieszczeniach na raz. Oprócz tego ze względu na różnicę poziomów klimatyzacja zamontowana na antresoli może nie chłodzić na przykład salonu czy jadali z kuchnią na dole. Otwarta przestrzeń sprawia, że klimatyzacja musiałaby mieć bardzo dużą moc. Oczywiście montaż klimy na antresoli jest świetnym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że takie urządzenie może nie być na tyle wydajne, by jednocześnie schłodzić przestrzeń na dole. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem montaż klimatyzacji typu multisplit. W nowych budynkach sprawdzi się także klimatyzacja kanałowa.