Nie montuj klimatyzacji samodzielnie. Postaw na profesjonalistów

Nie montuj klimatyzacji samodzielnie. Postaw na profesjonalistów

Choć koszt klimatyzacji jest coraz niższy, dzięki czemu przestała być luksusem, dla wielu osób nadal jest to spory wydatek. Niektórzy, chcąc zaoszczędzić, kupują klimatyzator, by następnie zamontować go samodzielnie. Czy to dobry pomysł?

Klimatyzację można zamontować samemu. Ale czy warto?

Nie istnieją żadne przepisy – ani polskie, ani unijne – które zakazywałyby samodzielnego montażu klimatyzacji. Warto jednak zastanowić się, czy to na pewno dobry pomysł. Montaż klimatyzacji nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego powinien zostać wykonany przez osobę mającą doświadczenie w tej materii. Zamiłowanie do majsterkowania na pewno się przydaje, jednak nie zastąpi branżowej wiedzy. Poza tym nie wszystkie rodzaje klimatyzacji są tak samo łatwe w instalacji – o ile montaż najprostszej klimatyzacji ściennej typu split może się udać, tak w przypadku bardziej skomplikowanych systemów, na przykład multi split czy kanałowych, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Największą wadą samodzielnej instalacji klimatyzacji jest brak gwarancji na wykonaną usługę. Jeśli wyjdzie na jaw, że w trakcie prac montażowych coś poszło nie tak i system nie działa prawidłowo, nie można liczyć na darmową pomoc.

Dlaczego warto skorzystać z usług fachowców?

Producenci klimatyzatorów polecają, aby przy ich instalacji skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jeśli zdecydują się Państwo na nawiązanie współpracy z WASO KLIM, mogą mieć Państwo pewność, że montaż klimatyzacji zostanie przeprowadzony zgodnie ze sztuką przez osoby dysponujące niezbędną wiedzą oraz doświadczeniem, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty oraz zezwolenia. Jeśli nie mają jeszcze Państwo klimatyzatora, chętnie pomożemy w jego doborze na podstawie przeznaczenia, metrażu i innych cech pomieszczenia lub budynku, w którym ma zostać zamontowana klimatyzacja, oraz Państwa indywidualnych upodobań. Warto też pamiętać, że profesjonalny montaż klimatyzacji skutkuje otrzymaniem gwarancji na zrealizowaną usługę. Jeśli zauważą Państwo jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu instalacji, prosimy o kontakt z nami, a dokonamy koniecznych poprawek.