Zapotrzebowanie na paliwa kopalne niestety jest coraz większe, co niestety może się wiązać z coraz wyższymi cenami za nie. W pewnym momencie popyt może przewyższyć podaż, dlatego warto przygotować się i, jeżeli jest taka możliwość, należy poszukać ciekawej alternatywy w postaci pompy ciepła. W tym wszystkim może pomóc firma WASO KLIMA, która oferuje pełną gamę tego typu produktów od najlepszych światowych producentów. To nie tylko tani i łatwy sposób na uzyskanie przyjemnego ciepełka, ale również mało awaryjne urządzenie oraz jednocześnie jedno z najbezpieczniejszych źródeł grzewczych, jakie są obecnie oferowane na rynku. Zaangażowani i pomocni pracownicy firmy zrobią wszystko, żeby przygotować, a także doradzić w wyborze najlepszego typu pompy cieplnej, który najlepiej się nada dla Państwa budynków. Firma WASO KLIMA oferuje również profesjonalny montaż oraz serwis urządzeń grzewczych. Działa w bardzo wielu miastach, takich jak Katowice, Będzin, Częstochowa, Kraków, Wrocław, Łódź czy Opole.

Pompa ciepła: ekologiczne rozwiązanie w Twoim domu!

Oferta pomp ciepła

Montaż pomp ciepła

Firma WASO KLIMA oferuje również bardzo atrakcyjną ofertę transportu oraz zamontowania urządzenia w dowolnym pomieszczeniu wybranym przez klienta. Dokona tego profesjonalny zespół pracowników, który jest jednym z najlepszych na rynku. Gdyby klient miał takie życzenie, istnieje możliwość demontażu starego urządzenia grzewczego.

Szczegóły >

Serwis pomp ciepła

Warto również pamiętać o usłudze serwisowej na urządzenia typu pompy ciepła. Regularne przeprowadzanie przeglądu pozwala na odpowiednie wyregulowanie pracy, wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych elementów oraz wymianę lub naprawę szwankujący podzespołów. Pozwoli to na długą, a także sprawną eksploatację przez kilka lat.

Szczegóły >

duży wybór pomp ciepła

Pompy cieplne dla różnego rodzaju obiektów

Jedną z istotnych kwestii jest wybór odpowiedniej pompy cieplnej, która typem i mocą będzie odpowiadać zapotrzebowaniom klienta. Na całe szczęście nie muszą Państwo być ekspertami w tej dziedzinie. Profesjonalna kadra firmy WASO KLIMA przeprowadzi odpowiedni wywiad oraz doradzi, który typ pompy będzie się najbardziej nadawał. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że kupili najlepsze i najnowocześniejsze urządzenie, które będzie umiało sprostać wszystkim postawionym wymaganiom. Firma WASO KLIMA gwarantuje ekologiczność tego rozwiązania oraz niskie koszty pracy pomp cieplnych.

Zalety pompy cieplnej

Urządzenia te są bardzo atrakcyjne pod względem finansowym i nie wymagają dodatkowych kominów spalinowych ani przyłącza gazowego czy zbiornika na olej opałowy. Unikamy wtedy takich kosztów przy ogrzewaniu jak dodatkowa opłata za wykorzystanie gazu, oleju czy energii elektrycznej. To jeden z najbardziej efektywnych, a także ekologicznych sposobów na ciepło w domu i podgrzanie wody. Pompa cieplna wykorzystuje energię ze słońca i jest to nieograniczone źródło energii, które działa skutecznie niezależnie od pory roku. Mimo sporych wydatków, które trzeba ponieść na początku instalacji, cała inwestycja bardzo się opłaci ze względu na niskie koszty jej utrzymania. To naprawdę dobry i ekologiczny sposób na uzyskanie energii.

Pompy ciepła gruntowe

Pompy ciepła gruntowe to gwarancja obniżenia zużycia energii na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody nawet o 80%. Ciepło geotermalne zapewnia energia słoneczna zgromadzona w gruncie, wodach gruntowych oraz powierzchniach zbiorników wodnych. W okresie letnim może również pełnić funkcję chłodzącą.

Szczegóły >

Pompy ciepła do CWU

Pompy ciepła do CWU są świetnym sposobem na skorzystanie z powietrza do ogrzania i schłodzenia budynku. Jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne bez wykorzystania sond pionowych oraz kolektora gruntowego. Jest to idealna alternatywa dla małych działek, które nie mogą skorzystać z pomp cieplnych gruntowych.

Szczegóły >

Pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze-woda zapewniają kompletne ogrzewanie budynku oraz podgrzewanie wody. Wymaga tylko 1kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW energii cieplnej. Służą nie tylko do ogrzewania domu, ale również skutecznie chłodzą pomieszczenia w okresach letnich. Istnieje możliwość podłączenia drugiego kolektora ciepła np. kolektora słonecznego.

Szczegóły >

Nasze porady

kotłownia

Jakie są wymagania dla kotłowni z pompą ciepła?

Korzystanie z klasycznych systemów grzewczych, jak np. kotłów na paliwo stałe, generuje konieczność wygospodarowania dodatkowego pomieszczenia na kotłownię. Na przestrzeni ostatnich lat tradycyjne rozwiązania tracą jednak stopniowo na znaczeniu – […]

kobieta obsługuje klimatyzację

Zalety i wady domowej klimatyzacji

Klimatyzacja jest dziś powszechnie stosowana w biurowcach, centrach handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Dość przystępna cena oraz liczne korzyści sprawiają jednak, że na montaż urządzeń klimatyzacyjnych coraz częściej decydują się […]

klimatyzator w śniegu

Jak wykorzystać klimatyzację zimą?

Klimatyzatory stały się na tyle przystępne cenowo, że dziś można je spotkać nie tylko w biurach i centrach handlowych, ale także wielu domach oraz mieszkaniach. Nic dziwnego – takie urządzenia […]

wentylacja

Dlaczego warto wykonać pomiar wentylacji?

Prawidłowo zaprojektowana oraz wykonana wentylacja zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, co jest istotne zarówno dla użytkowników danego obiektu, jak i samego budynku. Niestety, wraz z upływem czasu instalacja traci stopniowo […]

Jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła można porównać do mechanizmu pracy lodówki… z tym że pompa ciepła pracuje na odwrót – podczas gdy lodówka pozyskuje ciepło z wnętrza, a dokładnie z umieszczonych w niej produktów, by następnie oddać je na zewnątrz, tak pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz, by zamienić je na energię pozwalającą na ogrzanie poszczególnych pomieszczeń. Innym podobieństwem między tymi dwoma urządzeniami jest to, że nie powinnyśmy doprowadzać do nadmiernego wychłodzenia – w przypadku lodówki jej zawartości, gdyż nie chcemy, by produkty spożywcze zamarzały, a w przypadku pompy ciepła gruntu bądź powietrza zewnętrznego.

W pompie ciepła występują aż trzy obiegi, które są połączone ze sobą za pomocą wymienników ciepła. Pierwszym z nich jest obieg solanki, który pobiera energię z wody gruntowej lub powietrza, a następnie przenosi ją do kolejnego obiegu, którym jest obieg czynnika chłodniczego. W nim temperatura energii cieplnej źródła ciepła jest dodatkowo podwyższana, dzięki czemu może być wykorzystana do ogrzewania. Następnie energia trafia do obiegu grzewczego, który odpowiada za ogrzanie poszczególnych pomieszczeń.

 

Efektywność pompy ciepła

Pompa ciepła należy do najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych, a to dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej gruntu, powietrza lub wody. Efektywność pompy ciepła można wyrazić za pomocą współczynnika COP. Dla większości urządzeń tego typu wynosi on od 3 do 5, co oznacza, że z jednej kilowatogodziny energii elektrycznej pompa wytwarza aż 3 do 5 kilowatogodzin energii cieplnej. Tak wysoka wartość współczynnika jest trudna do osiągnięcia w przypadku innych urządzeń grzewczych.