Zapotrzebowanie na paliwa kopalne jest coraz większe. Wiąże się to z coraz wyższymi cenami. Warto postawić na alternatywę do tradycyjnych źródeł ciepła i wybrać pompy ciepła. Firma WASO KLIM oferuje pełną gamę pomp ciepła. Posiadamy urządzenia gruntowe, powietrze-woda oraz do CWU. To nie tylko tani i łatwy sposób ogrzanie domu, ale również mało awaryjne urządzenie i jednocześnie jedno z najbezpieczniejszych źródeł grzewczych, jakie są obecnie oferowane na rynku. Nasza firma montuje pompy ciepła na Śląsku. Zaangażowani i pomocni pracownicy firmy zajmą się doborem i wyceną urządzenia. Oprócz tego oferujemy montaż, a także serwis pomp ciepła na Śląsku. Działamy w wielu miastach, takich jak Katowice, Będzin, Częstochowa, Kraków, Wrocław, Łódź czy Opole.

Dobór, montaż, serwis pomp ciepła na Śląsku

Naszym klientom oferujemy profesjonalny dobór, ale również montaż pomp ciepła na Śląsku. Pracujemy wyłącznie na renomowanych urządzeniach znanych i cenionych marek na całym świecie. Dzięki temu zyskują Państwo nie tylko wysokiej jakości urządzenie grzewcze, ale również eliminują problemy z brakiem możliwości naprawy czy słabą dostępnością części zamiennych. Oprócz tego zapewniamy Państwu gwarancyjny i pogwarancyjny serwis pomp ciepła na Śląsku. Każde urządzenie posiada książeczkę serwisową, którą wypełniamy podczas naszej wizyty. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest bezawaryjna praca pompy ciepła. Dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę i w razie jakiejkolwiek awarii – szybko udzielimy pomocy.

Pompa ciepła: ekologiczne rozwiązanie w Twoim domu!

Oferta pomp ciepła

Montaż pomp ciepła

Firma WASO KLIMA oferuje również bardzo atrakcyjną ofertę transportu oraz zamontowania urządzenia w dowolnym pomieszczeniu wybranym przez klienta. Dokona tego profesjonalny zespół pracowników, który jest jednym z najlepszych na rynku. Gdyby klient miał takie życzenie, istnieje możliwość demontażu starego urządzenia grzewczego.

Szczegóły >

Serwis pomp ciepła

Warto również pamiętać o usłudze serwisowej na urządzenia typu pompy ciepła. Regularne przeprowadzanie przeglądu pozwala na odpowiednie wyregulowanie pracy, wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych elementów oraz wymianę lub naprawę szwankujący podzespołów. Pozwoli to na długą, a także sprawną eksploatację przez kilka lat.

Szczegóły >

duży wybór pomp ciepła

Pompy cieplne dla różnego rodzaju obiektów na Śląsku

Dostarczamy pompy ciepła do domów i firm na Śląsku. Pompa ciepła powinna być dobrana rodzajem i mocą do zapotrzebowania budynku oraz klienta. Nie tylko wspieramy Państwa od samego początku inwestycji, aż po montaż i serwis, ale oferujemy też konkurencyjne ceny pompy ciepła na Śląsku. Na całe szczęście nie muszą Państwo być ekspertami w tej dziedzinie. Profesjonalna kadra firmy WASO KLIMA przeprowadzi odpowiedni wywiad oraz doradzi, który typ pompy będzie się najbardziej nadawał. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że kupili najlepsze i najnowocześniejsze urządzenie, które będzie umiało sprostać wszystkim postawionym wymaganiom. Firma WASO KLIMA gwarantuje ekologiczność tego rozwiązania oraz niskie koszty pracy pomp cieplnych.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

Zastanawiają się Państwo, czy instalacja pompy ciepła to dobry pomysł? W dobie rosnących kosztów energii i poszukiwania coraz bardziej ekologicznych źródeł ciepła, pompy ciepła stają się jednymi z najlepszych urządzeń grzewczych na rynku. Jakie są korzyści montażu pompy ciepła?

  • Korzyści finansowe – urządzenia te są bardzo atrakcyjne pod względem finansowym i nie wymagają dodatkowych kominów spalinowych ani przyłącza gazowego czy zbiornika na olej opałowy. Unikamy wtedy takich kosztów przy ogrzewaniu jak dodatkowa opłata za wykorzystanie gazu, oleju czy energii elektrycznej.
  • Ekologiczne ogrzanie domu – pompa ciepła zasilana jest odnawialnymi źródłami energii, na przykład ciepłem geotermalnym.
  • Niskie koszty utrzymania – cała inwestycja szybko się zwraca i bardzo opłaca ze względu na niskie koszty utrzymania urządzenia.
  • Niska awaryjność – dobrze zamontowane urządzenie działa bezawaryjnie przez wiele lat.
  • Bezobsługowość – pompa ciepła nie potrzebuje obsługi, jak ma to miejsce na przykład w przypadku kotłów, które należy załadować.

Pompy ciepła gruntowe

Pompy ciepła gruntowe to gwarancja obniżenia zużycia energii na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody nawet o 80%. Ciepło geotermalne zapewnia energia słoneczna zgromadzona w gruncie, wodach gruntowych oraz powierzchniach zbiorników wodnych. W okresie letnim może również pełnić funkcję chłodzącą.

Szczegóły >

Pompy ciepła do CWU

Pompy ciepła do CWU są świetnym sposobem na skorzystanie z powietrza do ogrzania i schłodzenia budynku. Jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne bez wykorzystania sond pionowych oraz kolektora gruntowego. Jest to idealna alternatywa dla małych działek, które nie mogą skorzystać z pomp cieplnych gruntowych.

Szczegóły >

Pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze-woda zapewniają kompletne ogrzewanie budynku oraz podgrzewanie wody. Wymaga tylko 1kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW energii cieplnej. Służą nie tylko do ogrzewania domu, ale również skutecznie chłodzą pomieszczenia w okresach letnich. Istnieje możliwość podłączenia drugiego kolektora ciepła np. kolektora słonecznego.

Szczegóły >

Mają Państwo jakiekolwiek pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Gdzie działamy

Zobacz w jakich miejscowościach firma Waso Klim realizuje ofertę montażu, serwisu i przeglądów pomp ciepła

Nasze porady

biuro z klimatyzacją

Kiedy klimatyzacja w pracy jest obowiązkowa?

W Polsce obowiązują konkretne przepisy dotyczące warunków pracy, które określają m.in. wymagania odnośnie temperatury w pomieszczeniach. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29 listopada 2002 r. […]

klimatyzacja przy oknach

Czy klimatyzacja działa wydajnie przy otwartym oknie?

Czy klimatyzacja działa wydajnie przy otwartym oknie? To pytanie, które zadaje sobie wielu użytkowników klimatyzacji, zwłaszcza w okresie letnim. Wbrew powszechnemu przekonaniu, korzystanie z klimatyzacji przy otwartym oknie nie jest […]

klimatyzacja kasetonowa

Klimatyzacja kasetonowa jako świetne rozwiązanie dla biur

Klimatyzacja kasetonowa to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które sprawdza się w różnych miejscach. Jej stosowanie jest szczególnie zalecane w biurach. W dzisiejszych czasach, gdy komfort pracy i dbałość o środowisko […]

rury do wentylacji

Jakie rury wykorzystuje się w instalacjach wentylacyjnych?

Wentylacja to proces wymiany powietrza w pomieszczeniach, który ma na celu zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza oraz komfortu termicznego. W zależności od sposobu wymiany powietrza, wyróżniamy wentylację mechaniczną oraz wentylację grawitacyjną. […]

Jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła można porównać do mechanizmu pracy lodówki… z tym że pompa ciepła pracuje na odwrót – podczas gdy lodówka pozyskuje ciepło z wnętrza, a dokładnie z umieszczonych w niej produktów, by następnie oddać je na zewnątrz, tak pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz, by zamienić je na energię pozwalającą na ogrzanie poszczególnych pomieszczeń. Innym podobieństwem między tymi dwoma urządzeniami jest to, że nie powinnyśmy doprowadzać do nadmiernego wychłodzenia – w przypadku lodówki jej zawartości, gdyż nie chcemy, by produkty spożywcze zamarzały, a w przypadku pompy ciepła gruntu bądź powietrza zewnętrznego.

W pompie ciepła występują aż trzy obiegi, które są połączone ze sobą za pomocą wymienników ciepła. Pierwszym z nich jest obieg solanki, który pobiera energię z wody gruntowej lub powietrza, a następnie przenosi ją do kolejnego obiegu, którym jest obieg czynnika chłodniczego. W nim temperatura energii cieplnej źródła ciepła jest dodatkowo podwyższana, dzięki czemu może być wykorzystana do ogrzewania. Następnie energia trafia do obiegu grzewczego, który odpowiada za ogrzanie poszczególnych pomieszczeń.

 

Efektywność pompy ciepła

Pompa ciepła należy do najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych, a to dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej gruntu, powietrza lub wody. Efektywność pompy ciepła można wyrazić za pomocą współczynnika COP. Dla większości urządzeń tego typu wynosi on od 3 do 5, co oznacza, że z jednej kilowatogodziny energii elektrycznej pompa wytwarza aż 3 do 5 kilowatogodzin energii cieplnej. Tak wysoka wartość współczynnika jest trudna do osiągnięcia w przypadku innych urządzeń grzewczych.