pompa ciepła w mieszkaniu

Pompy ciepła przygotowujące c.w.u. (ciepłą wodę użytkową) w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę i niskie koszty eksploatacji. Firma WASO KLIM specjalizuje się nie tylko w montażu klimatyzacji, ale też w montażu i serwisie nowoczesnych pomp ciepła. Zapewniamy fachową pomoc i indywidualne podejście do każdego klienta – wykwalifikowani specjaliści zatrudnieni w firmie z chęcią udzielą Państwu porady przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła.

Pompa ciepła to urządzenie, dzięki któremu można uzyskać ciepłą wodę nawet kilkakrotnie razy taniej, niż używając prądu. Pompy ciepła do c.w.u. charakteryzują się nie tylko niskimi kosztami związanymi z wytwarzaniem energii cieplnej, ale także dużo niższymi kosztami konserwacji – produkty tego typu są trwałe i wysokiej jakości.

Do tej pory dużą popularnością cieszyły się różnego rodzaju kotły, które służyły do podgrzewania wody użytkowej przy okazji podtrzymywania optymalnej temperatury całego domu. Jednakże wydatki na drogie paliwo do kotłów generują duże koszty w budżecie domowym. Pompy ciepła do c.w.u. to rozwiązanie idealne – są relatywnie tanie w zakupie, mają niskie koszty użytkowania, a dodatkowo są dość łatwe w montażu.

W jaki sposób działają pompy ciepła do c.w.u.?

Pompy ciepła służące do podgrzewania ciepłej wody użytkowej bazują na odnawialnych źródłach energii. Mechanizm zamontowany w pompie służy do pobierania ciepła z otaczającego ją powietrza. Może korzystać albo z powietrza wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zamontowana albo pobierać ciepło z powietrza z wybranego miejsca, np. z zewnątrz poprzez odpowiednio poprowadzone kanały.
Większość objętości pompy ciepła zajmuje zasobnik na wodę, która ma ulec podgrzaniu. Proces podgrzewania wody zachodzi przy pomocy sprężarki i gazu. Gaz podnosi swoją temperaturę przy sprężaniu, a przy rozprężaniu pochłania ciepło z otoczenia. Czynnik chłodniczy, przemieniając się ze stanu ciekłego na stan gazowy, odbiera ciepło z otoczenia zewnętrznego i transportuje je do pompy. W zależności od rodzaju pompy, woda podgrzewa się do 50 stopni Celsjusza.

Wybierając miejsce do zamontowania pompy ciepła, trzeba pamiętać o tym, że pobierając ciepło z otoczenia, urządzenie wychładza pomieszczenie i dodatkowo je osusza. Może to być zaletą przy panujących latem upałach lub przy zawilgoconych piwnicach. W sezonie zimowym, przy niskich temperaturach, pompa może wspomagać się dodatkowo montowaną grzałką.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o pompach ciepła do ciepłej wody użytkowej, prosimy o kontakt. Nasi przedstawiciele chętnie udzielą odpowiedzi na Państwa pytania.

ECO