Wszyscy w domu lub w innych pomieszczeniach oddychają tym samym powietrzem. Jeżeli jego jakość pozostawia wiele do życzenia, a cyrkulacja jest nieprawidłowa, to będzie to miało wpływ na Państwa zdrowie oraz samopoczucie. Często, aby zminimalizować koszty utrzymania budynku, właściciele decydują się na jego maksymalne docieplenie. Bardzo ważne wtedy jest dla użytkowników systematyczne wietrzenie wszystkich pomieszczeń. Niestety odbywa się to również kosztem poważnych strat energii. Na całe szczęście WASO KLIM potrafi temu zaradzić w postaci systemów rekuperacji, które posiada w swojej bardzo bogatej ofercie usługowej. Dzięki temu dochodzi do sporych oszczędności w okresie grzewczym oraz poprawia się znacznie jakość powietrza. Doświadczeni pracownicy pracujący dla WASO KLIM będą w stanie profesjonalnie dobrać odpowiednie urządzenie, w zależności od rodzaju pomieszczenia. Nie ma znaczenia, czy jest to wielka hala, czy zwykłe mieszkanie. Firma montuje, serwisuje, a także dokonuje przeglądów rekuperatorów w takich miastach jak np. Katowice, Kraków, Częstochowa czy Bielsko-Biała.

Oferta rekuperacji

Montaż rekuperacji

Jedną z podstawowych usług, jaką oferuje WASO KLIM, jest profesjonalny montaż urządzeń rekuperacyjnych przez najlepszych fachowców w tej branży. Instalacja jest możliwa w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Klienci będą mogli również zażyczyć sobie demontażu starego urządzenia.

Szczegóły >

Serwis rekuperacji

Możliwe jest również serwisowanie sprzętu w poszukiwaniu błędów lub zepsutych elementów. Tego typu usługa pozwoli na znaczne wydłużenie i sprawne działanie urządzenia przez naprawdę długi czas. W trakcie serwisu dokonujemy również wymiany filtrów, którą należy robić raz na pół roku. Pozwoli to na sprawne odzyskiwanie ciepła przez cały system.

Szczegóły >

budowa domu

Rekuperacja w różnego typu obiektach

Jest to bardzo wszechstronne urządzenie, można je zamontować praktycznie w każdym typie pomieszczenia. Nie jest ważne czy to kawiarnia, biuro, sklep, pub, mieszkanie, basen, a nawet duża hala produkcyjna. Może to być każde miejsce, które ze względu na swoją specyfikę ulega ciągłym przewietrzeniom. Jeżeli interesuje Państwa koszt montażu tego typu urządzenia, w każdej chwili można skontaktować się z pracownikami WASO KLIM. Udzielą profesjonalnej odpowiedzi na każde pytanie i wątpliwości, jakie pojawią się w trakcie.

Rekuperacja i jej zalety

Tego typu urządzenie posiada bardzo wiele zalet, dzięki czemu życie będzie o wiele  łatwiejsze, powietrze lżejsze do oddychania, a oszczędności na utrzymanie ciepła będą znacznie bardziej widoczne w portfelu i na rachunkach.

  • Pierwszą zaletą jest unikanie ciągłego wietrzenia pomieszczeń, które dla wielu może oznaczać duże przeciągi, co często kończy się poważną chorobą lub irytującym przeziębieniem. W tym momencie dochodzi również ważny czynnik ekonomiczny. Brak przewietrzania oznacza wysoki odzysk energii i co za tym idzie mniejsze koszty ogrzewania całego budynku. To bardzo prosty wzór, który warto na przyszłość zapamiętać.
  • Po drugie, zastosowanie rekuperatorów znacznie ułatwia życie astmatykom i alergikom, którzy nie będą więcej musieli martwić się pyłkami i kurzem. Tego typu instalacje działają podobnie do filtrów powietrza oraz oczyszczają je ze zbędnych cząsteczek, które mogą spowodować alergię, kichanie lub napady kaszlu.
  • Warto wspomnieć o wymianie powietrza jaka następuje przez cały rok, bez względu na to, w jakim miejscu mieszkamy, jaka panuje aura na zewnątrz lub aktualna pora roku. Nie ma to wielkiego znaczenie, ponieważ Państwo będą się mogli cieszyć czystym, lekkim i nagrzanym powietrzem.
bezpieczny, wygodny dom

Wentylacja mechaniczna dodatkowo jest odpowiedzialna za usuwanie nieprzyjemnej wilgoci oraz zapachów związanych z użytkownikiem budynku. Jest to szczególnie ważne w momencie użycia materiałów budowlanych, które bardzo silnie emitują szkodliwe substancje ze względu na użytą w nich chemię.

Jeżeli czują się Państwo przekonani, to warto zdecydować się na system rekuperacji, który zapewni firma WASO KLIM. Jest to pewna inwestycja, spore oszczędności oraz zadbanie o stan swojego powietrza i zdrowia.

Gdzie działamy

Zobacz w jakich miejscowościach firma Waso Klim realizuje ofertę montażu, serwisu i przeglądów rekuperacji

Nasze porady

Powietrzna pompa ciepła – kiedy warto ją mieć i gdzie zamontować?

Wyróżniamy kilka rodzajów pomp ciepła. Pompa ciepła gruntowa czerpie energię cieplną z gruntu pod budynkiem mieszkalnym i może być montowana poziomo oraz pionowo. Powietrzna pompa ciepła jest wariacją tego systemu […]

Czy pompa ciepła naprawdę jest droga?

Wielu osobom błędnie wydaje się, że cena inwestycji w pompę ciepła jest wysoka. Mimo, iż koszt montażu są znaczne, to późniejsze użytkowanie jest korzystne cenowo. Z tego względu instalacja pompy […]

Wentylacja kuchni, co warto wiedzieć

W każdym domu znajdziemy minimum jedno pomieszczenie, które wymaga specjalnej wentylacji. Jest nim zawsze kuchnia. Gotowane tam potrawy, duża ilość tłuszczu, intensywne zapachy oraz ogromna wilgoć szybko skutkują zmniejszoną liczbą […]

Kiedy wentylacja grawitacyjna może działać źle?

Wentylacja grawitacyjna to najprostszy i zarazem najtańszy system wentylacyjny. Jest spotykany w budynkach wszelkiego rodzaju i zapewnia dobrą wydajność. Nie jest jednak pozbawiony wad. Przez konstrukcję oraz kubaturę wielu mieszkań […]