Napisz do nas

  Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się wysoką szczelnością. Ma to oczywiście swoje zalety, z których najważniejszą jest ograniczenie strat energetycznych, jednak nie można zapomnieć również o wadach. W budynkach ze szczelnymi oknami oraz grubą warstwą izolacji wymiana powietrza jest utrudniona, a tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie sprawdza się, bo doprowadza do dużych strat ciepła. Rozwiązaniem tego problemu jest system wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja.

  Rekuperator, który jest sercem systemu rekuperacji, składa się z dwóch wentylatorów – wywiewnego i nawiewnego – oraz wymiennika ciepła, w którym powietrze nawiewane do wnętrza domu ogrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego na zewnątrz. Sprawia to, że rekuperacja nie tylko zapewnia świeże powietrze wolne od zanieczyszczeń, ale wpływa też na obniżenie, niekiedy bardzo znaczące, rachunków za ogrzewanie. W domu z rekuperacją:

  • wymiana powietrza zachodzi cały rok, bez względu na temperaturę powietrza na zewnątrz czy inne czynniki;
  • nie trzeba otwierać okien, a więc wpuszczać gorącego powietrza i owadów latem oraz chłodnego powietrza zimą;
  • lepiej się śpi, gdyż powietrze zawsze wyróżnia się niską zawartością dwutlenku węgla;
  • dzięki zastosowaniu filtrów o odpowiedniej klasie powietrze może być dodatkowo filtrowane z kurzu oraz zanieczyszczeń smogowych, a dzięki wykorzystaniu dodatkowych urządzeń także wirusów i bakterii.

  Jeśli mieszkają Państwo w Katowicach i chcą zainstalować rekuperację w swoim domu, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. WASO KLIM posiada duży wybór rekuperatorów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb – niezależnie od wielkości mieszkania oraz liczby znajdujących się w nim pomieszczeń. Montażem rekuperacji zajmują się w naszej firmie wykwalifikowani pracownicy o dużym doświadczeniu, dzięki czemu mogą być Państwo pewni, że wszelkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz sztuką budowlaną. W zakres naszych usług wchodzi także serwis rekuperacji. Wykonujemy okresowe przeglądy rekuperatorów oraz usuwamy mniejsze lub większe usterki. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

  Czy można zainstalować rekuperację w już wykończonym domu?

  Instalację rekuperacji najlepiej zaplanować na etapie budowy domu, ale można się na nią zdecydować również w przypadku już wykończonego budynku. Konieczne jest jednak wykonanie sieci kanałów wentylacyjnych, którymi do niemal wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu będzie nawiewane oraz wywiewane powietrze. Z tego względu na montaż rekuperacji w już istniejącym domu najlepiej zdecydować się przy okazji generalnego remontu.

  Zadzwoń do nas: 664 969 190

  bezpieczny, wygodny dom

  Dlaczego warto skorzystać z usług WASO KLIM?

  • Posiadamy bardzo konkurencyjne stawki, które w połączeniu z najlepszymi urządzeniami są najlepszą okazją.
  • Posiadamy doświadczony personel, który fachowo zajmie się montażem, serwisem oraz przeglądem wszystkich instalacji.
  • Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, każde zlecenie jest dla nas tak samo ważne
  • Bezpłatne doradztwo oraz wycena, które pozwolą na wybór idealnej opcji oraz przewidzenie wszystkich kosztów instalacji.

  Jak to robimy

  Napisz swoją recenzję
  1
  2
  3
  4
  5
  *pola wymagane

  Wyślij
       
  Anuluj

  Opinie o WASO KLIM

  Dodaj opinie  

  WASO KLIM
  Ocena:  
   z 0 opinii