Spanie pod włączonym klimatyzatorem – czy to dobre dla zdrowia?

Spanie pod włączonym klimatyzatorem – czy to dobre dla zdrowia?

W przypadku wielu osób klimatyzacja domowa to jeden z najważniejszych systemów, bez którego nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania. Jest ona na tyle istotna, że często pracuje bez przerwy nawet przez całą dobę. Chociaż klimatyzację montuje się przeważnie w salonie, to zdarza się spotkać ją również w sypialni. Czy spanie pod włączonym klimatyzatorem latem jest zdrowe?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Montowana przez naszą firmę klimatyzacja domowa w Katowicach sama w sobie dla zdrowia nie jest zła. Podobnie zresztą jak wentylatory czy wiatraki. W ekstremalnie wysokich temperaturach poprawia komfort cieplny i sprawia, że w pomieszczeniu można normalnie funkcjonować. Problem natomiast pojawia się, gdy przesadzimy z temperaturą chłodzenia. Na co zatem uważać?

Włączony klimatyzator w nocy a problemy zdrowotne

Czy wiesz, że różnica temperatury pomiędzy tą na zewnątrz a ustawioną w mieszkaniu nie powinna być wyższa niż 6°C? W innym wypadku organizm narażony jest na szok termiczny. Stąd prosta droga do wychłodzenia organizmu czy też złapaniu infekcji. Gdy montujemy klimatyzację domową w Katowicach, uczulamy klientów na to, by nie ustawiać temperatury wynoszącej kilkunastu stopni, gdy na zewnątrz upały sięgają trzydziestu. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względu na samo zdrowie, ale też efektywność klimatyzacji.

Oprócz tego bardzo ważny jest montaż urządzenia w odpowiednim miejscu. Klimatyzacja do mieszkania umiejscowiona nad samym łóżku prędzej czy później spowoduje problemy na przykład z zatokami. Leżąc pod takim urządzeniem, bardzo łatwo się przeziębić i wychłodzić. Tym bardziej, jeśli w nocy temperatura ciała spada, a podczas głębokiego snu nie jest to odczuwalne. Niezwykle istotne jest, by ani klimatyzacji, ani innych wentylatorów nie stawiać bezpośrednio przy łóżku. Powinny one opiewać całe pomieszczenie, a nie skupiać się na samym łóżku. Sama klimatyzacja jednak umieszczona w dobrym miejscu i przy odpowiedniej temperaturze nie jest zła. W końcu, oprócz schładzania powietrza, dba o jego wilgotność i oczyszcza z bakterii, wirusów czy grzybów.